ICESTRIPE – NA WSZELKI WYPADEK

Nigdy nie rozumiałem tej mody na silikonowe opaski na rękę. Swojego czasu był prawdziwy boom na tego typu opaski „z przesłaniem”. Wszyscy chodzili obwieszeni gumkami obwieszczając całemu światu, że są tego wyznania, słuchają takiej muzyki a przy okazji walczą o prawa zwierząt itp. OK, co kto lubi… I tu pojawia się ICEstripe – wreszcie gadżet, który rzeczywiście ma sens. Co więcej – gadżet, który może uratować nam życie!

CZYM JEST ICESTRIPE?

Na ICEstripe natknąłem się przypadkiem w którejś gazecie biegowej. Potem jeszcze raz pokazała mi się ta opaska na czyjejś reklamie na Facebooku. Zgooglowałem, bo zauważyłem, że to gadżet polskiego pochodzenia. Spodobał mi się ten koncept i stwierdziłem, że kiedyś chętnie sobie taką sprawię. Decyzję ostatecznie podjąłem po kilku biegach górskich, gdzie miałem okazje pomagać kilkakrotnie uczestnikom, którzy „uszkodzili” się na trasie – czy to skręcili kostkę czy się poharatali podczas upadku na zbiegu. Na szczęście nie byłem świadkiem prawdziwie dramatycznych wypadków. Ale różnie bywa.

ICEstripe to nasz rodzimy, polski wynalazek. Jest to coś w rodzaju nieśmiertelnika – silikonowa opaska z identyfikatorem, zawierającym indywidualne dane, takie jak imię i naziwsko, grupę krwi, historię medyczną i najważniejsze – numer kontaktowy do osoby, którą należy zawiadomić w razie wypadku.

Skrót ICE oznacza „In Case of Emergency (czyli „w nagłym wypadku”). Jest to czytelna informacja dla służb medycznych kogo należy poinformować w razie nagłego wypadku, któremu uległ posiadacz identyfikatora. Jest to skrót znany i stosowany w wielu krajach na całym świecie.

DLACZEGO ICESTRIPE?

Komu to potrzebne? W zasadzie każdemu. Wypadkowi można ulec nawet przed domem – tyle, że wtedy zazwyczaj jest ktoś bliski, kto się Tobą zajmie. Ale już w drodze do pracy, w tramwaju czy na rowerze możesz być sam między obcymi ludźmi, możesz stracić przytomność albo nie być w stanie mówić. Nie jest miło mówić o takich przypadkach, ale to się zdarza. Warto być przygotowanym na takie sytuacje.

Im bardziej aktywny tryb życia prowadzisz, tym większe (niestety) ryzyko takiego wypadku – na rowerze, podczas treningu biegowego, w czasie wycieczki w góry, itp. Dzięki ICEstripe, nawet nieprzytomny, masz przy sobie najważniejsze informacje potrzebne do uratowania Ci życia: telefon do bliskiej osoby, która zna Twoją historię chorób, uczulenia, grupę krwi, podstawowe informacje medyczne (o tym poniżej), miejsce gdzie mieszkasz, itp.

W sytuacji wypadku może się liczyć każda minuta (ba! niekiedy sekunda!) – taki identyfikator daje ratownikom w zasadzie komplet podstawowych informacji o tym jak Cię uratować.

SKĄD WZIĄĆ ICESTRIPE? 

Opaskę można kupić na stronie internetowej producenta – http://icestripe.pl/

Opaski występują w trzech wersjach:

ICEstripe SLIM – lekka, silikonowa opaska, jak wszystkie modne i wszędobylskie opaski – wąska, lekka i wygodna
ICEstripe SPORT – materiałowa opaska z elementami odlbaskowymi – użyteczna podczas rekreacyjnego spędzania czasu na łonie natury, wędrówek i rajdów.
ICEstripe ELITE – szeroka, silikonowa opaska ze stalowym, zatrzaskowym zapięciem – elegancka, ale ze sportowym akcentem
ICEstripe Pet Tag – wersja identyfikatora dla naszego czworonoga

ICEstripe SLIM

ICEstripe SPORT

ICEstripe ELITE

ICEstripe Pet Tag

 

 

 

 

 

 

 

STWÓRZ SWÓJ ICESTRIPE

Podczas zamawiania swojego ICEstripe’a, możemy wpisać dowolne informacje na opasce. Mamy do dyspozycji 5 lub 6 linijek tekstu. Każda linijka jest opatrzona sugestią, ale to my ostatecznie decydujemy co chcemy żeby się na identyfikatorze znalazło.

Informacje, które warto zawrzeć:

  • IMIĘ I NAZWISKO
  • MIEJSCE ZAMIESZKANIA
  • ICE – jedną lub dwie linijki tekstu wypada poświęcić na podanie numerów telefonów do bliskich osób, które należy powiadomić w razie wypadku
  • INFORMACJE MEDYCZNEw jednej linicje warto wpisać swoją grupę krwi. W drugiej linijce można podać kilka istotnych informacji medycznych. Pomocne są tu skróty znane ratownikom medycznym, a które pomogą zmieścić więcej informacji na identyfikatorze:
    • Hx – skrót od „history”, np. NO MED HX = No Medical History (brak historii medycznej)
    • NKA – No Known Allergies (brak znanych alergii)
    • NKDA – No Known Drug Allergies (brak znanych nietolerancji na leki)
    • No Meds – Not On Any Medication (brak jakichkolwiek stałych leków – np. zastrzyki z insuliny, itp.)

 

Strona główna

print
Related Post
Disqus Comments Loading...